Každáplenkakorunase počítá!

Správný výběr plenek pro Vaše miminko je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí. Poznejte možnosti a výhody moderních látkových plenek.

Image

Každá budoucí maminka se těší na svoje miminko a chce pro něj jen to nejlepší. Plenky jsou samozřejmou součástí dětské výbavičky, ale víte, že při používání jednorázových plen vznikne za dva roky tuna nerecyklovatelného odpadu, který se rozkládá 200 – 400 let a Vy za něj ještě utratíte desetitisíce?

Více jak 5000 ks jednorázových plentunastaletína skládce

Za jedno plenkové období, miminko v průměru spotřebuje kolem 5220 jednorázových plen. 

Každým rokem se u nás narodí cca 112 000 miminek, kdyby každá maminka používala pouze pleny jednorázové, bylo by to neuvěřitelných 584 640 000 jednorázových plen v ČR za rok, které teď leží a ještě minimálně 200 let budou ležet na skládce jako nespalitelný a nerecyklovatelný odpad. A to je pouze za jeden rok v jedné malé zemi.

Image
Image
Image

FinancePenízeUšetřete

 

A není to pouze ekologie, jsou to především i Vaše finance.

Víte, že za 5220 kusů plenek zaplatíte v průměru kolem 30276 Kč (5,80Kč/ks – průměrná cena jedné plenky)? Pokud chcete být k přírodě o něco šetrnější a chcete používat pleny ekologické, tak si připravte pořádný balík peněz. Zaplatíte za ně v průměru kolem 39 150 Kč. Tolik peněz a za odpad!

Image

Za látkové pleny je tato suma daleko menší cca kolem 11 000 Kč i s praním.

A to už je pěkná úspora, nemyslíte?  

Nehledě na skutečnost, že látkové pleny se dají bez problému používat i dále a jejich služba neskončila po jednom miminku. Můžete je s malou obměnou výbavičky používat i na další miminko...

Jaké jsou dalšívýhodylátkových plenek?

Látkové pleny neobsahují žádnou chemii, žádné gelotvorné látky, aromata, plasty a igelit.

Žádná chemie

Látkové pleny neobsahují žádnou chemii, žádné gelotvorné látky, aromata, plasty a igelit.

Pohodlí miminka a zdraví

Miminko se v látkových plenách cítí velmi dobře. Moderní materiály odvádí moč od pokožky, tudíž miminko není v mokru jako u klasických čtvercových plen. To předchází vzniku opruzenin a plenkových dermatitid. V látkových plenkách nedochází k přehřívání šourku u chlapečků. Zároveň látkové pleny umožňují správný vývoji kyčlí a tlumí nárazy při pádu miminka.

Krásný design

Jsou nádherné! Látkové pleny jsou krásné a září barvami. Každá maminka si vybere z nepřeberného množství vzorů a designu.

Moderní pratelné pleny jsou prodyšnésnadno se udržujínežehlí se a jsou pohodlné pro Vás i pro miminko. Už žádné předsudky!

Image

Ukaž mi svůj zadečeksvoji plenku ty!