Kdo šetří má za tři!

Každáplenkakorunase počítá!

Správný výběr plenek pro Vaše miminko je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí, i když se to možná nezdá, ale Vaše správná volba ovlivní nejen Váš rodinný rozpočet, ale i budoucnost nás všech. 

Poznejte výhody moderních látkových plen! A hlavně nevěřte předsudkům a mýtům!

Image

 

Každá budoucí maminka se těší na svoje miminko a chce pro něj jen to nejlepší. Plenky jsou samozřejmou součástí dětské výbavičky, ale víte, že při používání jednorázových plen vznikne za dva roky tuna nerecyklovatelného odpadu, který se rozkládá 200 – 400 let. Jednorázové pleny velmi špatně hoří, nelze je recyklovat, ani nijak zpětně zpracovat nebo použít, je to prostě jen odpad, za který navíc Vy pořádně zaplatíte!

 

Více jak 5000 ks jednorázových plentunastaletína skládce

 

Za jedno plenkové období (cca 2 roky), miminko v průměru spotřebuje kolem
 
5220 jednorázových plen. 

Během dvou let se u nás narodí cca 224 000 miminek, kdyby každá maminka používala pouze pleny jednorázové, bylo by to neuvěřitelných
1 169 280 000 jednorázových plen v ČR za rok, které teď leží a ještě minimálně 200 let budou ležet na skládce jako nespalitelný a nerecyklovatelný odpad.

A to je pouze za jeden rok v jedné malé zemi!

Odpadu už bylo dost!

 

 Říkáte si, že jste moc líní na praní látkových plen, ale víte, že už to dávno není tak složité? A že Vás to opravdu nijak zvlášť neomezí? Podívejte se, jak jednoduché to ve skutečnosti je v tomto videu.

Image
Image
Image

FinancePenízeUšetřete

 

A není to pouze ekologie, jsou to především i Vaše finance!

Víte, že za 5220 kusů plenek zaplatíte v průměru kolem 30276 Kč (5,80Kč/ks – průměrná cena jedné plenky)? Pokud chcete být k přírodě o něco šetrnější a chcete používat pleny ekologické, tak si připravte pořádný balík peněz. Zaplatíte za ně v průměru kolem 40 200 Kč. Tolik peněz a za odpad!

Image

Za látkové pleny je tato suma daleko menší cca kolem 14 000 Kč i s praním.

A to už je pěkná úspora, nemyslíte?  

Nehledě na skutečnost, že látkové pleny se dají bez problému používat i dále a jejich služba neskončila po jednom miminku. Můžete je s malou obměnou výbavičky používat i na další miminko...

Jaké jsou dalšívýhodylátkových plenek?

Látkové pleny neobsahují žádnou chemii, žádné gelotvorné látky, aromata, plasty a igelit.

Žádná chemie

Látkové pleny neobsahují žádnou chemii, žádné gelotvorné látky, aromata, plasty a igelit.

Pohodlí miminka a zdraví

Miminko se v látkových plenách cítí velmi dobře. Moderní materiály odvádí moč od pokožky, tudíž miminko není v mokru jako u klasických čtvercových plen. To předchází vzniku opruzenin a plenkových dermatitid. V látkových plenkách nedochází k přehřívání šourku u chlapečků. Zároveň látkové pleny umožňují správný vývoji kyčlí a tlumí nárazy při pádu miminka.

Krásný design

Jsou nádherné! Látkové pleny jsou krásné a září barvami. Každá maminka si vybere z nepřeberného množství vzorů a designu.

Moderní pratelné pleny jsou prodyšnésnadno se udržujínežehlí se a jsou pohodlné pro Vás i pro miminko. Už žádné předsudky!

Image

Ukaž mi svůj zadečeksvoji plenku ty!