Jednorázové plenkové kalhotky pro dospělé vytváří neskutečné množství nebezpečného odpadu plného chemie a navíc stojí opravdu hodně peněz. Proč nezkusit moderní látkové plenkové kalhotky pro dospělé, které jsou šetrné k přírodě, dají se používat stále dokola a jejich údržba je velice jednoduchá.
Proč používat látkové kalhotky místo jednorázových?
- jsou ekologické – tudíž šetrné k životnímu prostředí. Díky tomu, že jsou pratelné, je můžete používat stále dokola a nevytváříte hromady odpadu
- jsou zdravější – neobsahují žádné gely, deodorační přísady, zbytky bělidel, gelotvorné látky, chemii a aromata
- jsou ekonomičtější – dají se pořídit za přijatelné ceny a nemusíte každý měsíc kupovat jednorázové potřeby. Jedná se o jednorázovou investici bez dalších nákladů, která se rychle vrátí
- jsou originální – jedinečné svého druhu v ČR, nikde jinde takové nenajdete
Z jakých materiálů jsou inkontinenční AIO kalhotky ušity
Vnitřní strana AIO kalhotek
Vnější strana plenky je z membránového materiálu polyesteru laminovaného polyuretanem (PUL), který je voděodolný a prodyšný zároveň. Vnitřní strana plenky je z mikrovlákna, které odvádí vlhkost od kůže a dobře saje.
V kalhotkách je již všité jedno savé jádro a je možné zvýšit savost přidáním dalších vkládacích plen.
Složení: Vnější vrstva 100% PUL
Vnitřní vrstva 100% polyester
Velikost je nastavitelná kolem boků pomocí suchý zipů v tomto rozsahu:
- Velikost S: 60 – 90 cm, délka sedu 32 cm (vhodná i pro větší děti a dospívající)
- Velikost M: 80 – 100 cm, délka sedu 34 cm
- Velikost L: 100 – 150 cm , délka sedu 36 cm
Vkládací plena
Kolik kalhotek do začátku pořídit a jak se o ně starat?
Pro začátek doporučujeme zakoupit alespoň dvoje inkontinenční AIO kalhotky. Dle úniku moči pak můžete dokoupit vkládací pleny, které slouží ke zvýšení savosti samotných AIO kalhotek. Jako skvělý doplněk do AIO kalhotek jsou bambusové separační pleny, které slouží primárně k zachycení stolice.
Po použití inkontinenční kalhotky vyperte v pračce (můžete i spolu s ostatním prádlem) při 60°C, je to dostatečně vysoká teplota na to, aby se zničily bakterie. U suchého zipu si dejte pozor na to, aby byl zapnutý na tzv. protizip, aby se na něj v pračce nezachycovaly nečistoty. Na praní je ideální použit prací prášek, který nezanáší póry plenky. Prací prostředek by neměl obsahovat žádná bělidla ani rozjasňovače barev. Nepoužívejte ani aviváž, protože snižuje savost plenek.
Po vyprání je vhodné usušit kalhotky na sušáku. Nedoporučuje se sušení v sušičce nebo přímo na topení, ničí se PUL materiál a životnost inkontinenčních kalhotek se zkracuje.